Short interview with Cate’s make-up artist, Mary Greenwell

Here is a short interview with Cate’s make-up artist Mary Greenwell in which she talks about our favorite actress. Unfortunately it is in Slovak but I hope at least some of you can understand it 🙂

Ako osobná vizážistka Cate Blanchett viete určite najlepšie, aký typ líčenia jej najviac pristane. Máte na nej prípadne nejaký obľúbený look? 
Pri Cate Blanchett nemám obľúbený look, ona totiž dokáže nosiť nádherne všetko. Okrem toho, mejkap musí vždy korešpondovať s účesom, so šatami, dokonca i s tým, o aký červený koberec ide. Je to tímová spolupráca. Čo sa festivalu v Cannes týka, ide o jeden z najpompéznejších červených kobercov vôbec, a tomu sa vždy snažim prispôsobiť.

Keď je reč o Cate, práve vďaka nej sa nahé líčenie a bledá farba pleti stali opäť trendovými…
Je pravda, že čo sa farby pleti a opaľovania týka, dosť sa toho za posledných 10 rokov zmenilo. A áno, súhlasím, že Cate bola jedna z prvých, ktorá nahé líčenie a bledú farbu pleti spopularizovala. Poznám ale veľa herečiek, ktoré sa opaľovaniu zásadne vyhýbajú. Vidieť to i na červených kobercoch. Inteligetná žena sa jednoducho nebude vypekať na slnku. Vyzerať príliš opálene pôsobí totiž lacno.

Ako ale docieliť to, aby ženy pri nahom líčení nevyzeraly chorobne bledo, ale naopak sviežo a žiarivo? 
Skvelým pomocníkom je v tomto prípade lícenka. Treba si však dávať pozor na množstvo. Príliš veľa farby na líčkach môže navodiť umelý bábikovský dojem. Ďalší produkt, ktorý na Cate používam často, a to i napriek jej bledunkej pleti, je bronzer. Ten je obrovským pomocníkom pri kontúrovaní tváre, najmä v oblasti líčok a čela.

(Source)

Advertisements

2 responses to “Short interview with Cate’s make-up artist, Mary Greenwell

    • We don’t know anything official. The only thing we do know is that Cate met with the director Ridley Scott but that could mean a million things (after all they have worked together before and it could’ve been a friendly meet-up). I will keep you posted should more news about it arrive.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s